Kiedy podejmujemy decyzję o zapisaniu się na siłownię, powinniśmy zastanowić się, jaki rodzaj zajęć nas interesuje.

Każdy, kto pierwszy raz przekracza próg siłowni, uświadamia sobie, że tak naprawdę z większości urządzeń, które się tam znajdują, nie potrafi skorzystać.

Na szczęście są w ofercie zajęcia zorganizowane. Jeśli wybierzemy odpowiednie dla nas, to znaczy takie, które nie będą zbyt trudne, nie sforsujemy na nich mięśni lub nie wyjdziemy w połowie zajęć, bo nie możemy nadążyć za instruktorem, to jest szansa, że pojawimy się na siłowni po raz kolejny.

Przy braku szczęścia zniechęcić się można bardzo szybko.

Aby się przed tym uchronić, należy wybrać trening z trenerem personalnym. Będzie to specjalista, który dobierze ćwiczenia odpowiednie, aby w możliwie krótkim czasie osiągnąć zamierzony cel.

Ćwiczenia dobrane do naszego wieku, kondycji fizycznej, wydolności organizmu.

Teoretycznie na ćwiczeniach grupowych również gromadzi się kilkanaście osób, które dążą do wspólnego celu – na przykład panie, które chcą zrzucić zbędne kilogramy.

Różnica jest jednak zasadnicza. Każda z osób ćwiczących razem chce zredukować tkankę tłuszczową w innych partiach ciała. Zaproponowane całej grupie ćwiczenia będą zatem wypadkową potrzeb wszystkich ćwiczących.

Trening z trenerem personalnym to jak ubranie uszyte na miarę – dopasowane do potrzeb właściciela.

Efekty ćwiczeń z trenerem personalnym pojawiają się znacznie szybciej niż po ćwiczeniach indywidualnych lub zorganizowanych. Oprócz doboru ćwiczeń trener zwykle udziela wskazówek, dotyczących ustalenia odpowiedniej diety oraz suplementacji wspomagającej organizm w osiągnięciu zamierzonego celu.

No i jeszcze jedna bardzo ważna kwestia- nasz osobisty trener będzie nas motywował do dalszej pracy, weźmie pod uwagę nasze samopoczucie i wydolność organizmu w danym dniu i dostosuje do nich zaproponowane ćwiczenia.

Oczywiście zajęcia prowadzone indywidualnie są droższe niż zwykły karnet na siłownię, ale na pewno nie będą to źle wydane pieniądze.

Comments are closed.