Zmiana trybu życia polegająca na zwiększeniu aktywności fizycznej powinna wiązać się ze zmianą sposobu odżywiania. Kiedy zaczynamy trenować, powinniśmy zadbać o regularne, wartościowe posiłki-nie wolno pomijać posiłków lub zastępować ich tzw. „zapychaczami”.

Wymarzoną sylwetkę powinniśmy uzyskać dzięki intensywnym ćwiczeniom i prawidłowej diecie, a nie głodówce.

Dobrze zbilansowane posiłki pokryją zapotrzebowanie energetyczne organizmu.

Warto skorzystać z porad dietetyka, który obliczy BMI naszego ciała na podstawie pomiarów wagi i zawartości tkanki tłuszczowej w ciele.

Na tej podstawie specjalista opracuje odpowiednie menu -na początku dobrze jest trzymać się go ściśle, z czasem nauczycie się samodzielnie układać zbilansowane posiłki.

Przy intensywnych ćwiczeniach fizycznych należy zadbać o dostarczenie do naszego organizmu odpowiedniej ilości substancji zabezpieczających stawy przed uszkodzeniem. W ofercie sklepów dla sportowców znajdują się preparaty zawierające: glukozaminę, chondroitynę, MSM i kwas hialuronowy.

Glukozamina i chondroityna wspomagają odbudowę tkanki chrzęstnej w stawach. MSM, czyli organiczna siarka wspomaga syntezę kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność tkanek.

Stosowanie preparatów zawierających organiczną siarkę zmniejsza też po treningową bolesność mięśni, popularnie zwaną zakwasami.

Kwas hialuronowy wiąże duże ilości wody, przez co tworzy śluz poprawiający ruchomość stawów.

Prawidłowa dieta uzupełniona odpowiednią suplementacją zwiększa nasze szanse na osiągnięcie założonego celu.

Comments are closed.