Aby ułatwić sobie regularne przyjmowanie suplementów diety między treningami, należy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria.

Suplementy diety dla sportowców, sprzedawane w formie tabletek pakowane są zwykle w duże, nieporęczne pudełka.

Dla tego do transportu odliczonych kapsułek dobrze jest posiadać praktyczną kasetkę, która zmieści się w podręcznej kosmetyczce.

Dla ułatwienia transportu i przygotowywania do spożycia odżywek w proszku, które bezpośrednio przed spożyciem należy rozpuścić w wodzie lub soku, można kupić shaker z dokręcanym od spodu pojemnikiem na proszek. Posiadając takie naczynie, w łatwy sposób w dowolnej chwili, możemy przesypać odmierzoną dawkę odżywki z pojemnika do naczynia głównego i wymieszać z przygotowanym tam płynem.

Aby w łatwy i precyzyjny sposób odmierzyć dawkę odżywki w proszku, można nabyć specjalną wagę o dokładności do 1g.

Podczas treningu należy zapewnić sobie możliwość uzupełniania płynów.

 

Picie z zakręcanej butelki jest niewygodne, pozostawienie butelki odkręconej grozi zalaniem sprzętu, zakręcanie i odkręcanie jej za każdym razem jest niewygodne.

Dobrym rozwiązaniem jest bidon o specjalnym kształcie-uformowany tak, by łatwo go było chwycić, posiadający antypoślizgową powierzchnię uchwytu, oraz wygodny plastikowy ustnik „niekapek” zapobiegający rozlewaniu płynu. Decydując się na zakup bidonu, należy przy jego wyborze, zwrócić uwagę, aby nie był on zbyt szeroki -jego kształt powinien być dostosowany do szerokości uchwytów na płyny zamontowanych do urządzeń na siłowni. Możesz go kupić w sklepie z produktami dla sportowców.

Posiadanie ww. gadżetów sprawi, że regularne przyjmowanie suplementów poza domem będzie łatwiejsze.

Comments are closed.