Kiedy rozważamy zakup karnetu na siłownię, często rozważamy, też, czy nie lepiej zorganizować sobie mini siłownię w domu. Sklepy sportowe oferują urządzenia treningowe, które można postawić w domu i ćwiczyć na nich, kiedy tylko mamy na to ochotę.

Koszt wyposażenia domowej siłowni w podstawowy sprzęt jest przecież podobny jak zakup rocznego karnetu na siłownię.

Wszystko to prawda tylko znakomita większość tych domowych siłowni nigdy nie będzie używana. Powody są bardzo banalne, przekładamy trening na jutro, a jutro znów na jutro.

Brak motywacji do samodzielnego regularnego ćwiczenia to powód, dla którego nie warto rezygnować z treningu na siłowni. Kiedy idziemy na siłownię, nawet jeśli nie uczestniczymy w zajęciach zorganizowanych, czy w zajęciach z trenerem personalnym, to ćwiczących na sali jest wielu. Powoduje to, że również my czujemy się zmotywowani do działania,

Na siłowni stworzone są odpowiednie warunki do intensywnego wysiłku fizycznego.

Sala jest duża, odpowiednio oświetlona i klimatyzowana, zwykle z głośników puszczana jest rytmiczna muzyka.

Dodatkowym motywatorem do regularnych treningów może być bliska osoba, która nam towarzyszy i wspiera nas w treningach.

Koleżanka zachęci cię do zapisania się na kolejny trening, kiedy twoja motywacja osłabnie. Ty postąpisz tak samo, kiedy to ona będzie chciała się poddać. Zamknięta w domu nie będziesz mogła liczyć na takie wsparcie.

Dlatego nie rezygnuj z zakupu karnetu na siłownię, zakup sprzętu do ćwiczeń i ustawienie go w domu to zwykle źle strata pieniędzy.

Uwaga – alternatywnym rozwiązaniem, jest ćwiczenie w domu bez sprzętu (kalistenika), ale to temat na inny artykuł.

Comments are closed.